• Dzień nadania naszej szkole imienia „Orląt Lwowskich”- 23 listopada jest Świętem Szkoły.

W tym dniu organizowane są zajęcia poświęcone Patronowi, uczestniczą w nich uczniowie, nauczyciele, rodzice/opiekunowie prawni i zaproszeni goście. Jeśli ten dzień przypada w sobotę lub niedzielę, wówczas Dzień Patrona organizowany jest w piątek poprzedzający tę datę lub poniedziałek po tej dacie.

Święto Szkoły i obchody Dnia Patrona’2023

23 listopada, jak co roku w rocznicę wyzwolenia Lwowa w 1918 r, nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Uczniowie klas I składali ślubowanie oraz byli pasowani na uczniów SP375, natomiast uczniowie klas 4-8 brali udział w różnorodnych warsztatach poświęconych Orlętom Lwowskim oraz grze terenowej zorganizowanej przez harcerzy z działającego na Gocławiu Szczepu 295 WDHiGZ im. Szarych Szeregów.

W niedzielę 19 listopada uczniowie oraz harcerze wraz z pocztami sztandarowymi wzięli udział w Warszawskich Dniach Lwowa organizowanych przez stołeczny oddział TMLiKPW -  Honorowej Zmianie Wart i Apelu Poległych przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Mszy Świętej w intencji Orląt Lwowskich w Bazylice Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.

A jak to było wcześniej... Gimnazjum nr 27 im. Orląt Lwowskich

Najczęściej w dniu poprzedzającym to Święto organizujemy otrzęsiny pierwszoklasistów oraz dyskotekę. Jest wesoło, śmiesznie, przygotowujemy konkursy dla uczniów i wychowawców, którzy rywalalizują ze sobą o tytuł super klasy :)

2016 rok:

W głównych uroczystościach Szkoły poza osobami na co dzień z nią związanymi, biorą udział zaproszeni goście, którzy co roku opowiadają historię bohaterskiego czynu zbrojnego Orląt Lwowskich, odwołują się do patriotycznych czynów młodych obrońców Lwowa i zachęcają do kultywowania tej wieloletniej tradycji szkoły.

W tej podniosłej atmosferze, uczniowie składają ślubowanie na sztandar szkoły.

2014 rok:

Kolejnym bardzo przyjemnym punktem programu jest wręczenie przez uczniów wyróżnień nauczycielom - medali, które zwane są "gimnarami".

2016 rok:

Na zakończenie uroczystości uczniowie prezentują spektakl, któru opowiada o życiu we Lwowie. Młodzi śpiewają, tańczą, grają, przekazując nam piękne emocje.

Rok 2014:

Obchodząc uroczystości Dni Lwowa co roku reprezentacja uczniów z naszej szkoły bierze udział w Apelu Poległych przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w zmianie warty Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i złożeniu wieńców.

A także w Mszy Świętej w intencji poległych w obronie Lwowa, ktora ma miejsce w Bazylice Św. Krzyża.

Rok 2015:

Artykuł o tym wydarzeniu z roku szkolnego 2017/2018 we Lwowskim Biuletynie Informacyjnym, do przeczytania poniżej:

swietoszkoly.pdf