• Projekty klasa 2a

• Nauka w plecaku

• 8 listopada klasy 1b, 1c, 1d, 2c, 3b wzięły udział w kolejnej lekcji na żywo międzynarodowego projektu "Wirtualne podróże". Tym razem odkrywaliśmy wspólnie stolicę Polski. Podczas lekcji tworzyliśmy swoje notatki w postaci mapy myśli, które umieściliśmy w albumach wirtualnych podróżników. Podróż po Warszawie przysporzyła nam wiele radości, a teraz czekamy na kolejne zadania.

• #Szkoła do hymnu 2022

• Podobnie jak w ubiegłych latach nasza społeczność szkolna przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu" i wspólnie odśpiewała hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. Tego dnia uczniowie wykonywali również wiele działań edukacyjnych  mających na celu upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W ten sposób uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz zrealizowaliśmy zadanie 16 z modułu II, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy".

• Ptaki drapieżne

• 9 listopada klasy 3 odwiedzili niecodzienni goście drapieżne ptaki: pójdźka Emma, myszołowiec towarzyski Księżniczka i sokół. Uczniowie zapoznali się z pracą sokolnika, zwyczajami ptaków drapieżnych, ciekawostkami. Na zakończenie każdy uczestnik mógł osobiście pogłaskać ptaki. Była to niezwykle ciekawa lekcja przyrody - ornitologii.

• Modele wzniesienia - wystawa

• Na lekcjach geografii uczniowie klas piątych zdobywali wiedzę i umiejętności, które  pozwalają opisać ukształtowanie terenu na mapach i nie tylko….. Z masy solnej lub gipsu wykonali bardzo ciekawe MODELE WZNIESIENIA. Za pomocą poziomic i barw hipsometrycznych przedstawili formy ukształtowani terenu.

A oto efekty pracy naszych uczniów :-)

• Wizyta klasy 4a w fabryce bombek

• W dniu dzisiejszym klasa 4a była na pokazie procesu produkcji bombek choinkowych. Następnie każdy według własnej koncepcji twórczej mógł pokolorować i posypać brokatem bombkę tworząc kolorową pamiątkę na choinkę.

• Warsztaty "Las w słoiku"

• Uczniowie klas 3c, 3d, 3e i 3b mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałych warsztatach pt. Las w słoiku.

Te zajęcia to był idealny sposób na połączenie dobrej zabawy z nauką o roślinach oraz zasadach tworzenia kompozycji roślinnych.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. że kwiaty uwielbiają kiedy do ich mówimy i puszczamy im muzykę poważną lub jazzową.  Każdy z uczniów wrócił do domu z piękną roślinną ozdobą i wiedzą jak o nią dbać.

• Lekcja z rodzicem w 3d

• Nasi rodzice są ekspertami! - wiedzą to uczniowie z klasy 3d. Odwiedziła nas mama Oskara, która zaprezentowała możliwości wspaniałej maszyny wszystkorobiącej :-). Mogliśmy zjeść przepyszny sorbet truskawkowy oraz ulepić coś z cudownie pachnącej m.in. czekoladą masy plastycznej.

Bardzo dziękujemy mamie Oskara za tę lekcję i już nie możmy się doczekać kolejnego rodzica w roli eksperta.

• Z wizytą w teatrze

• W ramach projektu Z kulturą mi do twarzy klasy 3c i 3e zrealizowały punkt Z wizytą w teatrze z modułu I. Uczniowie wybrali się do Teatru Capitol na sztukę pt. Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

• Aktywnie na biologii

• Klasy piąte wykonały na lekcję biologii modele komórki roślinnej aby lepiej zapamiętać jej elementy. Pracę były wykonywane z materiałów, plasteliny, żywicy, mydła....... Zapraszamy do obejrzenia galerii

• Wycieczka 4e

• Klasa 4 e, 28 października 2022r. brała udział w lekcji plenerowej związanej ze strasznymi legendami Warszawy. Służącej niesłusznie straconej w Ratuszu, o Bazyliszku, o tym jak pewien warszawiak przechytrzył diabła …i wielu innych. W każdej legendzie jest ziarenko prawdy, przekonaliśmy się o tym w czasie spotkania z przewodnikiem.

• Zebrania z Rodzicami klas 4-8

• 7 listopada 2022 r.

Harmonogram zebrań:

4a       - w późniejszym terminie       p. Z. Olejnik

4b       19.00         on-line                 p. J. Nietrzpiela-Banach

4c       18.00         s. 11e                   p. A. Szostak-Kozieł

4d       18.00         on-line                 p. M. Szczygielska

4e       19.00         s. 12e                  p. M. Sasimowska

4f        18.00         s. 12c                  p. M. Wojewódzka

5a       18.00         s. 21c                  p. R. Pac

5b       18.15         s. 37c                  p. K. Domańska-Izdebska

5c       17.30        on-line                  p. A. Drabczyk

5d       17.00        s. 13e                   p. A. Kruk

5e       17.30        s. 110c                 p. M. Michalska

5f        17.30        on-line                  p. L. Nieścierewska

5g       wtorek 8 XI    17.30              p. R. Sabarański

6a       17.45        s. 11c                   p. M. Wolski              (18.30 hol D spotkanie z dyrekcją)

6b       19.00        s. 27e                  p. E. Smolińska         (18.30 hol D spotkanie z dyrekcją)

7a       18.30       on-line                  p. A. Drabczyk

8a       19.00       on-line                  p. M. Maj

8b       wtorek  8 XI     18.00            p. A. Cieplewicz

8c       czwartek  10 XI    18.00       p. A. Cieplewicz

• Dziewczyny na medal 🥇🏆😀

• Uczennice naszej szkoły wywalczyły I m-ce 🏆 w zawodach unihokeja 🏑 w ramach WOM w kategorii rocznik 2010 i młodsze w Dzielnicy Pragi Południe.

Gratulujemy dziewczyny ‼️🤝👏 💪😀

Trzymamy kciuki ✊ i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek 😍

• Zebrania z Rodzicami 7.11.2022

ZEBRANIA Z RODZICAMI 7.11.2022- klasy I-III