• Przedmiotowy system oceniania

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA - CHEMIA

Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich w Warszawie

1.Uczeń pracuje na bieżąco, przyswajając materiał omówiony na lekcji a także odrabiając prace domowe.

2. Ucznia obowiązuje materiał z 3 ostatnich tematów; wiedza ta może być sprawdzona w formie odpowiedzi ustnej lub kartkówki (zapowiedzianej lub nie).

3.Uczeń może być nieprzygotowany do lekcji (np. brak pracy domowej, brak zeszytu, nieznajomość materiału z trzech ostatnich lekcji itp.) 2 razy w ciągu semestru (przy 1 godzinie chemii w tygodniu) lub 3 razy (przy 2 godzinach chemii tygodniowo). Fakt nieprzygotowania uczeń zgłasza na początku lekcji podczas sprawdzania listy obecności.

4.Oceny cząstkowe są wystawiane zgodnie z kryteriami obowiązującymi w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania.

5. Zakresy procentowe obowiązujące dla poszczególnych ocen:

ocena niedostateczna: 0-29%

ocena dopuszczająca:   30-50%

ocena dostateczna:       51-74%

ocena dobra:                   75-92%

ocena bardzo dobra:     93-99%

ocena celująca:              100%

6. Aktywność ucznia podczas lekcji może być oceniana za pomocą  ‘+’ i '-'. Pięć plusów  skutkuje oceną bardzo dobrą, pięć minusów oceną niedostateczną.

7.Uczeń  ma możliwość poprawy kartkówek, sprawdzianów w formie i terminie ustalonym przez nauczyciela.

8. Uczeń nieobecny na kartkówce ma obowiązek ją napisać na następnej lekcji lub w innym ustalonym przez nauczyciela terminie.

9.Sprawdziany są zapowiadane z tygodniowym wyprzedzeniem. Osoby, które nie napisały sprawdzianu ponieważ nie były obecne w szkole i nieobecność jest usprawiedliwiona oraz te, które poprawiają sprawdzian na ocenę wyższą piszą na zajęciach dodatkowych w terminie wyznaczonym przez nauczyciela. Poprawa oceny niedostatecznej jest obowiązkowa.

10. Inne kwestie, które mogą wyniknąć w trakcie nauki, a nie zawarte w powyższych punktach są rozpatrywane indywidualnie przez nauczyciela.

Chemia_7-propozycja-wymagan-programowych.doc

chemia_8_wymagania-programowe-klasa-8.doc