• ZESTAW MIKROKONTROLERÓW

        •        Uczestnictwo w programie Laboratoria Przyszłości stworzyło nam okazję na zapoznanie się z mikrokontrolerami Arduino. Co warto wiedzieć o Arduino? Na pewno to, że łączy stosunkowo proste i przyjazne oprogramowanie z zaawansowanymi technologiami, dzięki czemu jest obecnie najpopularniejszą płytką do nauki elektroniki i programowania. Arduino jest platformą, która umożliwia w prosty sposób tworzyć gotowe systemy wbudowane. Przy jego pomocy zbudujemy różnego rodzaju czujniki, np. ruchu, temperatury. Łatwość użycia, szerokie rozpowszechnienie, stosunkowo niska cena, a także język programowania oparty na C/C++ - wszystko to sprawia, że przy użyciu Arduino można stworzyć dowolne urządzenie, zaprogramować niezwykle złożone zadania, w dość dużym uproszczeniu. A jedynym ograniczeniem może okazać się nasza wyobraźnia.

           

                 Podstawowym elementem Arduino jest płytka bazowa zawierająca mikrokontroler, a także cyfrowe i analogowe linie wejścia/wyjścia oraz interfejsy pozwalające na komunikację z komputerem, innymi układami czy czujnikami (UART/USB). Arduino w zależności od modelu różni się ilością wejść/wyjść, rozmiarem pamięci i procesorem.

           

                 Na lekcjach fizyki i informatyki, a także na kole naukowym, zajęliśmy się budową prostych układów elektronicznych. Do tego celu, poza płytką Arduino UNO, wykorzystaliśmy płytki stykowe, diody LED, przewody połączeniowe, rezystory, kondensatory, potencjometry i przyciski typu tact switch.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 375 im. Orląt Lwowskich
      • 0-22.671 08 42 centrala/fax Kierownik Gosp. w tym odwoływanie obiadów wew.12
      • ul. Gen. Romana Abrahama 10 03-982 Warszawa Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych