• Robot robobloq - Qoopers i Qobo

Wraz z Laboratoriami Przyszłości do naszej szkoły zawitały Robobloq: Robobloq Qobo i Robobloq Qoopers. Cóż takiego kryje się pod tymi tajemniczymi nazwami? Otóż nic innego jak roboty edukacyjne, które w przyjemny i intuicyjny sposób przeprowadzą nas przez podstawowe zagadnienia z dziedziny robotyki, elektroniki i programowania.

Robobloq Qobo to najprostszy z robotów należących do serii Robobloq, a jego przeznaczeniem są zajęcia edukacyjne w przedszkolach i pierwszych klasach szkoły podstawowej, w których dzieci dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robotyką i nauką logicznego myślenia. W skład zestawu wchodzą: robot Qobo w kształcie uroczego ślimaka i 30 kart kodujących, na których oparte jest działanie robota. Każda karta ma przypisaną sobie funkcję - robot Qobo najeżdżając na kartę odczytuje zakodowane na niej polecenie, a następnie wykonuje je.

Robobloq Qoopers jest zestawem do samodzielnego montażu, który pozwala na zbudowanie i zaprogramowanie 6 różnych konstrukcji robotów: Captain, Guardian, Voyager, Dozer, Cavalier, Scorpoid. Każdy z robotów potrafi omijać przeszkody, wyświetlać określone grafiki, a także emitować sygnały dźwiękowe. Zdalne sterowanie robotem możliwe jest dzięki aplikacji Robobloq App.

Roboty Robobloq stawiają przede wszystkim na rozwijanie ciekawości poznawczej, naukę samodzielnego i krytycznego myślenia, na bycie aktywnym w rozwiązywaniu napotkanych problemów.

Programowanie z QoboW klasach IV i V na lekcjach informatyki gościł robot Qobo.Qobo to inteligentna zabawka, która potrafi śpiewać, czytać, poruszać, świecić kolorami i wykonywać różne instrukcje kodowania. Jest niewielkim robotem, który zainteresuje dzieci programowaniem bez wykorzystania wyświetlacza. Pokazuje im, że można bawić się bez smartfona, tableta, czy komputera, rozwijając przy tym zdolność pracy w zespole. Programowanie odbywa się przez odpowiednie układnie kart z instrukcjami, które ma wykonać Qobo.

"Przygoda z Lotami Dronem na Kole Naukowym"

W trakcie naszych spotkań, w ramach koła naukowego, postanowiliśmy wprowadzić uczniów w świat nowoczesnych technologii, przy wykorzystaniu drona DJI Ryze Tello. Za pomocą 8-calowego tabletu Lenovo i zainstalowanej specjalnej aplikacji, pełni pasji, rozpoczęliśmy fascynujące zajęcia z nauki latania dronem.

Podczas naszych sesji, uczniowie nie tylko zdobywali umiejętności pilotowania drona, ale także doskonalili swoje umiejętności w locie pomiędzy przeszkodami. Sterowanie dronem za pomocą tabletu Lenovo było zarówno ekscytujące, jak i edukacyjne, pozwalało nam skupić się na zdobywaniu umiejętności lotniczych oraz precyzyjnym lądowaniu w wyznaczonych miejscach.

Ta interaktywna lekcja nie tylko poszerzyła horyzonty technologiczne uczniów, ale także dostarczyła im niezapomnianych chwil nauki i zabawy, jednocześnie rozwijając zdolności związane z obsługą nowoczesnych urządzeń. Dzięki temu doświadczeniu, świat dronów zainspirował nas i otworzył nas na nowe możliwości.

Podczas zajęć z informatyki w klasie siódmej oraz podczas spotkań koła naukowego wykorzystywaliśmy roboty Robobloq Qoopers. Te zaawansowane roboty są sterowane za pomocą dedykowanej aplikacji, co umożliwia interaktywną naukę programowania i sterowania nimi. Dzięki różnorodnym funkcjom i możliwościom konfiguracji, uczniowie mieli okazję eksperymentować z kodowaniem, rozwiązywać problemy oraz rozwijać umiejętności techniczne w sposób interaktywny i angażujący.